Sterownik LOGO!

Źródło: https://magsteron.pl/

Sterownik LOGO! to kompaktowe urządzenie firmy Siemens, opracowane głównie z myślą o komercyjnym zastosowaniu w systemach automatyki przemysłowej. Obecnie produkowana jest ósma generacja tych wyjątkowo łatwych w konfiguracji, programowaniu i obsłudze PLC. Sterowniki z tej serii mogą być użytkowane nawet przez osoby, które nie posiadają kompleksowej wiedzy w zakresie układów elektrycznych. Urządzenia należące do rodziny LOGO! znaleźć można w ofercie naszego sklepu internetowego Magsteron.

Jakie zalety posiada sterownik LOGO! 8?

Sterownik LOGO! 8 należy do najnowszej generacji tych miniaturowych urządzeń, wyróżniającej się bardzo dobrymi parametrami oraz kompleksowym wyposażeniem. PLC z tej serii można łatwo i dynamicznie zaadaptować do nowoczesnych systemów automatyki, ze względu na wykorzystanie zaawansowanej technologii półprzewodnikowej. Nie bez znaczenia pozostaje szeroki zakres funkcji oraz wygodne, intuicyjne programowanie. Sterowniki logiczne w wersji V8 zwracają przy tym uwagę wyjątkowo przystępną ceną, zwłaszcza w zestawieniu z oferowaną przez nie jakością.

Nieskomplikowana konstrukcja

Sterowniki logiczne LOGO! mają prostą i miniaturową konstrukcję, która bazuje na niewielkich układach scalonych, mikrokontrolerze oraz elementach pasywnych. Najwięcej miejsca w obudowie zajmują elektromechaniczne przekaźniki, opracowane przez firmę Schrack. Jednostka centralna sterownika charakteryzuje się zwartą, a przy tym kompatybilną z wcześniejszymi modelami obudową. Maksymalnie CPU może posiadać 8 wyjść analogowych i 20 wyjść cyfrowych, a także 3 moduły analogowe i 7 modułów wejść i wyjść. Niemałą zaletę tych sterowników jest obecność wyraźnego wyświetlacza tekstowego, który prezentuje informacje operatorskie w maksymalnie 6 liniach po 16 znaków. Dane z ekranu można łatwo odczytywać, a poszczególne opcje menu są szybko dostępne. Z poziomu wyświetlacza da się też bezpośrednio wywoływać wszystkie funkcje diagnostyczne. Nie bez znaczenia pozostaje zmiana koloru podświetlenia na biały, czerwony lub pomarańczowy, pozwalająca na wizualne definiowanie alarmów czy statusów ostrzegawczych.