Jak wybrać najlepszy olejek do e-papierosów?

W ostatnim czasie e-papierosy stają się coraz bardziej popularne. Wraz ze wzrostem popularności obserwujemy pojawianie się na rynku różnorodnych liquidów. Jak zatem wybrać odpowiedni olejek do e papierosa?

Czym jest olejek do e-papierosów?

Olejek do papierosów elektronicznych sprzedawany jest w butelkach i może być używany do napełniania baterii e-papierosa. Występuje w wielu różnych smakach i mocach, możesz więc wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Różne rodzaje olejków do e-papierosów

Istnieją dwa główne rodzaje olejków do e-papierosów: gliceryna roślinna (VG) i glikol propylenowy (PG). VG to naturalna substancja występująca w niektórych produktach spożywczych, która nadaje im słodki smak. PG, znany również jako propan-1,2-diol lub 1,2-propanediol, to bezbarwna lepka ciecz, która ma lekko słodki smak i sama w sobie jest bezwonna, ale może dodać „chemicznego” posmaku lub zapachu, jeśli jest stosowana w dużych ilościach. Oba rodzaje mogą być używane z nikotyną lub bez nikotyny. Ze względu na wyższą lepkość VG oraz PG można odczuć silniejsze wrażenia niż w przypadku używania zwykłych papierosów.

Aby więc dokonać dobrego wyboru olejku do e-papierosów musisz poznać ich specyfikę i zastanowić się, które właściwości są najbardziej zbliżone do Twoich potrzeb.