Fotelik samochodowy dla noworodka

Fotelik samochodowy dla noworodka jest niezbędnym elementem wyprawki dla dziecka. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami wszystkie dzieci muszą być przewożone w samochodach w specjalnych fotelikach samochodowych, których podstawowym zadaniem jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas podróży. W dzisiejszych czasach ciężko obejść się bez samochodu, co sprawia, że każda rodzina spodziewająca się dziecka powinna zaopatrzyć się w fotelik samochodowy.

Do zakupu fotelika samochodowego należy podejść odpowiedzialnie. Nie wystarczy kupić pierwszego lepszego fotelika, który znajdziemy w sklepie. W końcu fotelik samochodowy dla noworodka ma dać nam pewność, że nasze dziecko będzie bezpieczne podczas podróży samochodem. Niestety nie każdy fotelik może nam taką pewność dać. Na szczęście obecnie jest stosunkowo łatwo znaleźć dobry fotelik samochodowy. Z pomocą przychodzi nam Internet i sklepy specjalizujące się w fotelikach samochodowych.

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika jest to, czy fotelik brał udział w testach zderzeniowych i jakie oceny w tych testach otrzymał. Zadaniem tych testów jest sprawdzenie, jak dany fotelik zachowa się w razie wypadku. Jeżeli wybrany przez nas fotelik otrzymał w tych testach dobrą ocenę, to możemy być pewni, że jest to dobry wybór. Jeżeli ocena była niezadowalająca lub fotelik nie brał udziału w testach wówczas lepiej jest rozważyć wybranie innego modelu.

Wybierając fotelik dla noworodka pamiętajmy również, że przed zakupem dobrze jest przymierzyć fotelik do samochodu. Różne kąty nachylenia kanap w samochodach sprawiają, że nie każdy fotelik będzie idealnie leżał w danym samochodzie. A nawet najlepsze oceny w testach zderzeniowych nie będą mieć znaczenia, jeśli fotelika nie będzie można prawidłowo i stabilnie zamontować w samochodzie.