Co to za numer?

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, jacy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu pojawia się nieznana kombinacja cyfr. Zwykle w tego typu chwilach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na policję, bo przecież nie każde dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, który po prostu wymienił aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać nieznany numer telefonu do popularnej strony szukającej lub od razu skorzystać ze strony, jaka interesuje się testowaniem oraz opisywaniem różnych numerów. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer oraz do kogo on raczej należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie kolegi, jaki chce naszej porady.