Niszczenie i wypadanie włosów

Włosy tracą siłę i blask wraz z wiekiem. Wiele osób w trakcie starzenia traci włosy w ogóle. Nie zawsze istnieje możliwość zatrzymania tego procesu, jednak w wielu wypadkach jest to w pełni możliwe. Poniżej przyglądamy się najczęstszym tego przyczynom. 

Przyczyny wypadania i niszczenia włosów 

Niszczenie włosów to skomplikowany proces, którego podłoże może wiązać się z procesami biochemicznymi zachodzącymi w Twoim organizmie. Oprócz nich wymienić należy liczne przyczyny zewnętrzne, na które warto zwrócić uwagę, jeśli zależy Ci na zachowaniu włosów w dobrej kondycji. 

Do czynników niszczących strukturę włosów należą ich mechaniczne uszkodzenia – intensywne tarcie, pociąganie, szarpanie. Także niewłaściwe czesanie lub przeprowadzanie go z wykorzystaniem źle dobranego grzebienia może niszczyć strukturę włosa. Mycie pod zbyt gorącą wodą oraz intensywne wycieranie włosów po kąpieli również stanowi dla nich zagrożenie. 

Nie należy też przesadzać z ilością kosmetyków do stylizacji oraz unikać ekspozycji na intensywne promienie słoneczne. Przyczyną niszczenia włosów może być też stosowanie źle dobranych kosmetyków – na przykład takich, których skład wywołuje reakcje uczuleniowe. Warto też wspomnieć o niewłaściwej diecie, która może być przyczyną postępującego wypadania włosów, a także o przebywaniu w toksycznym środowisku – obfitującym w spaliny, smog, dym tytoniowy. 

Regeneracja włosów 

Regenerację należy rozpocząć od wymiany dotychczas używanych kosmetyków na produkty dedykowane do odnowy. Najlepiej wypadają produkty zawierające keratynę, kolagen, elastynę i kazeinę. W przypadku bardziej intensywnych problemów – warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych, które oferuje Kierach Medical Clinic, pod adresem: https://centrumkierach.pl/zabiegi-regenera/.