Czym charakteryzuje się witrektomia?

To skuteczna i bardzo nowoczesna metoda leczenia wzroku, z której korzysta coraz więcej osób. Sprawdź, czym się charakteryzuje oraz gdzie warto udać się na zabieg. Poznaj szczegółowe informacje i zadbaj o swój wzrok już teraz.

Co to jest witrektomia?

To zabieg operacyjny, który obejmuje usunięcie patologicznych składników, znajdujących się w ciele szklistym oka. Nowoczesna technologia pozwala dostać się do głębszych struktur oka i usunąć błony nasiatkówkowe czy zmiany wywołane przez cukrzycę. Ponadto specjaliści mogą rozprostować siatkówkę i rozwiązać wiele problemów związanych z nieprawidłowym widzeniem. 

Pamiętaj jednak, aby udać się na zabieg do sprawdzonego punktu. Doskonałą propozycją dla wymagających może być wizyta w Instytucie Oka. Tutejsi specjaliści doskonale wiedzą, jak przeprowadzić zabieg, a do każdego pacjenta podchodzą w indywidualny sposób. Wszystko to sprawia, że tak wiele osób korzysta z tych renomowanych usług. Jeśli więc szukasz okulisty w Warszawie, będzie to strzał w dziesiątkę. 

Wskazania do zabiegu

Zabieg ten najczęściej stosuje się przy odwarstwieniu siatkówki. Kolejne wskazania to błony nasiatkówkowe, otwory w plamce, powikłania po cukrzycy, obrzęki plamki, wylewy do ciała szklistego czy wylewy do plamki przy przebiegu AMD wysięgowego. W dodatku witrektomia sprawdzi się przy leczeniu zapalania oka czy powikłań po operacji usunięcia zaćmy. Jeżeli więc podejrzewasz problemy ze wzrokiem, udaj się do Instytutu Oka, a eksperci na pewno zaproponują najlepszą metodę leczenia.