Jak dbać o basen ogrodowy?

Bez dwóch zdań basen ogrodowy Bestway wymaga eksploatowania starannego, jak i zabiegów, które to przedłużą znacznie jego żywotność oraz wytrzymałość. Musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Basen ogrodowy Bestway należy wypełniać wodą w około 80 procentach. Zapobiega to odkształceniom, jak i nadmiernemu zalewaniu podłoża okolicznego.

Wodę w basenie musimy filtrować w sposób regularny. Wtedy wystarczy, że zbiornik napełnimy raz w miesiącu. Podczas korzystania z filtrującej pompy, nie powinniśmy korzystać z basenu.

Glony pojawiają się bardzo często w wodnych zbiornikach. Mogą one także stanowić niemały kłopot w ogrodowym basenie. Aby uniknąć wszelkich glonów warto się zaopatrzyć w chemię odpowiednią do basenu. Jaką chemię wybrać?

Zacznijmy od tego, że to właśnie chemia basenowa reguluje pH wody, ją dezynfekuje oraz także chroni wodę oraz także zbiornik przed glonami oraz algami. Zanim zastosujemy chemię, to raz w tygodniu badać należy poziom pH wody. Jeśli jest ono za niskie, czy też byt wysokie, to należy zadziałać preparatem odpowiednim.

Do ogrodowego basenu zastosować można preparaty dezynfekujące w składzie z chlorem. A jak powinniśmy chlorować basen ogrodowy? Najlepiej róbmy to wieczorem. Użyjmy specjalistycznych granulek lub tabletek. Powinniśmy przestrzegać stricte dawkowania, które zawsze jest podane na opakowaniu. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to warto poszukać odpowiedzi w sieci na nurtujące nas pytania. Znajdziemy wiele artykułów na temat chlorowania wody i pielęgnacji basenu ogrodowego. Warto jak najbardziej się z nimi zapoznać.