Komornik Tomasz Sadzikowski, Warszawa. Opinie.

Komornik Sądowy Przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Żoliborza w Warszawie Tomasz Sadzikowski, NIP 5671221222, adres kancelarii: ul. Potocka 4, 01-652 Warszawa, tel.: 22 412 50 77, e-mail: warszawa.sadzikowski@komornik.pl Zapraszamy do pisania opinii o kancelarii tego komornika i o nim samym.

Tomasz Sadzikowski został komornikiem w marcu 2010 roku. Na swej stronie internetowej nie publikuje w tym momencie żadnych licytacji (chodź ma zakładkę o nazwie „licytacje”).

2 Komentarze

  • Pan komornik zaprzestał egzekucji jako że dłużnik ogłosil upadłośc. Czy to zgodnie z prawem? Czy sprawy za wyłudzenie też nie można zrobić skoro „upadł”? Prezes ma się świetnie, ostatnio kupił sobie nowe BMW.

    • Skoro ogłoszono upadłość dłużnika, to komornik nie może przeciwko upadłemu egzekucji prowadzić a praktyka przez lata pokazała, że rzadko kiedy choć część należności udaje się odzyskać wierzycielowi który nie jest uprzywilejowany w postępowaniu upadłościowym. Jednak sprawę karną oczywiście można założyć – wnieść zawiadomienie o wyłudzeniu. I może sąd skazać upadłego dłużnika (osobę fizyczną) lub członków zarządu w przypadku upadłej spółki na karę pozbawienia wolności z obowiązkiem naprawienia szkody pokrzywdzonemu wierzycielowi. I to że dłużnik jest upadły nie ma tu znaczenia. Oczywiście lepiej, żeby kara pozbawienia wolności została orzeczona w zawieszeniu – wówczas jest bat na skazanego; jeżeli nie naprawi szkody czyli nie zapłaci należności w okresie próby, to sąd może zarządzić wykonanie zawieszonej kary pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz