Komornik Grzegorz Sokół, Mikołów. Opinie.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mikołowie Grzegorz Sokół, ul. Wyszyńskiego 4/51, 43-190 Mikołów. Tel/faks: 32 226 07 02, e-mail: mikolow1@komornik.pl

Kto miał styczność z tym komornikiem, tego prosimy o opinię, ocenę. Miałem kiedyś u tego komornika sprawę, szczegółów nie pamiętam, ale żel chyba nie było, bo pamiętałbym.

Na swojej stronie internetowej ma (stan z dnia 13.09.2016 r.) sporo ogłoszeń licytacji nieruchomości wraz ich zdjęciami i to się ceni. Nie ma natomiast w zakładce „ruchomości” żadnych ogłoszeń licytacji i to jest w mojej ocenie minus. Nie sądzę bowiem, że w tym momencie nie prowadzi żadnych egzekucji z ruchomości a w szczególności z pojazdów. Niewystawianie ich (w przeciwieństwie do wystawiania nieruchomości) na stronie internetowej może sugerować (niekoniecznie trafnie) że komornika „detal” niezbyt interesuje a to niedobrze.

Nie do końca podoba mi się wzór wniosku egzekucyjnego który ten komornik udostępnia na swej stronie internetowej. Pisze: „Proszę o wszczęcie czynności w zakresie ruchomości znajdujących się w:…,
wynagrodzenia/emerytury: …, konta bankowego …, wierzytelności”

Albowiem i egzekucję z nieruchomości można by zasugerować wierzycielowi. Może wierzyciel o takowej ma wiedzę. Lepiej od razu to napisać, żeby później nie było np.

Wierzyciel: „Dlaczego nie zajął Pan nieruchomości?”
Komornik: „Bo nie było wniosku w tym zakresie.”

1 Komentarz

  • Przyzwoity komornik, konsekwentny, dobrze znający prawne możliwości egzekucji.

Dodaj komentarz