Komornik Monika Sachno, Warszawa. Opinie.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie Monika Sachno, NIP 5242266773, siedziba kancelarii: Aleje Jerozolimskie 85, 02-001 Warszawa, tel. 22 625 07 93, 501 966 167, e-mail: biuro@komornik-sachno.pl Prosimy o opinie o tej pani komornik.

Monika Sachno została komornikiem sądowym w grudniu 2012 roku. Miło stwierdzić, że pani komornik publikuje na swej stronie internetowej obwieszczenia licytacji nieruchomości oraz ruchomości a także zachęca do pozostawienia adresu e-mail (jest specjalne okienko do tego celu) osoby które chcą uzyskać informacje o nadchodzących licytacjach (a nie można od razu wszystkich licytacji publikować, szczegółowo?)

2 Komentarze

  • Piszę z prośba o pomoc, w imieniu mojej znajomej. Jej mąż w 2003 roku zaciągnął pożyczkę na warunkach lichwiarskich- co bylo wtedy całkowicie dozwolone. W listopadzie 2006 r wierzyciel otrzymał sądowy nakaz zapłaty wraz z klauzula wykonalności w której kwota główna i te odsetki lichwiarskie zostały zasadzone od męża, do dnia zapłaty. W 2010 r zmarł. Żona i syn przyjęli spadek z obrodziejstwem inwentarza. Wierzyciel wystąpił o nadanie klauzuli wykonalności (do tego nakazu otrzymanego na męża) na jego żonę i syna. Sąd wydał klauzule w której nie ma ani wzmianki o obniżeniu odsetek ani ograniczenia odpowiedzialności wierzycieli do czynnej masy spadku. W 2014 dokonał wpisu hipoteki przymusowej na ich domu, który jest jedynym majątkiem. Aktualnie żąda zaspokojenia w postępowaniu egzekucyjnym – 40 tys należność główna + odsetki ponad 500 tys zł.

    Czy można jakoś wzruszyć prawomocne orzeczenie sądu odnośnie odsetek lichwiarskich ? Czy w grę wchodzi powództwo przeciwegzekucyjne ? Czy może wystarczy napisac do komornika, ze źle obliczył odsetki?

Dodaj komentarz