Komornik Marek Polański, Warszawa. Opinie.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi – Południe Marek Polański, NIP 9521358973, adres kancelarii: ul. Grochowska 304/68, 03-840 Warszawa, tel.: 22 618 03 83, e-mail: warszawa.praga3@komornik.pl Ciekawi jesteśmy Państwa (wierzycieli i dłużników) opinii o tym komorniku.

Marek Polański działa jako komornik od stycznia 2002 roku (tak wynika z rejestrów w internecie) choć na swojej stronie internetowej podaje „ponad trzydziestoletnie doświadczenie” (może łącznie z drogą w tej branży uwieńczoną zostaniem komornikiem). Jako jeden z niewielu komorników, Marek Polański publikuje na swojej firmowej stronie internetowej obwieszczenia licytacji zarówno nieruchomości jak i (w osobnej zakładce) ruchomości i sprawia to dobre wrażenie.

Załóż nowe konto, uwolnij się od komornika: kliknij

2 Komentarze

 • Rzecz wyglada nastepujaco:
  zmarla moja babcia pozostawiajac testament, w ktorym zapisala w spadku mieszkanie 3 osobom: mnie, mojej siostrze oraz mojemu kuzynowi (rowniez wnuk babci).
  Generalnie wczesniej po smierci dziadka i przeprowadzeniu sprawy spadkowej babcia zostala wlascicielka 4/6 mieszkania a po 1/6 ma moja mama i jej brat – czyli syn babci.
  Czyli nasza trojka testamentem dziedziczy te 4/6 mieszkania.
  Sprawa wyglada niestety tak, ze po wlasnej dzialalnosci zostaly mi dlugi i komornicy. Obecnie nie mieszkam w Polsce, nie mam zadnego majatku wiec poza zajeciem kont nie bardzo moga cokolwiek zrobic.
  Obecnie pracuje i zarabiam ale do splaty zobowiazan jeszcze daleka droga.
  Rodzina chce teraz przeprowadzic postepowanie spadkowe – czyli zatwierdzic testament i przyjac spadek. Sklaniamy sie ku wersji zeby mieszkanie sprzedac i podzielic sie pieniedzmi, ewent mieszkanie przejmie kuzyn i splaci pozostalych.
  Ale zeby to wszystko zrobic trzeba przyjac spadek.
  I teraz najbardziej sie tego boje ze wzgledu na moich komornikow. Nie chce zeby ktorys z nich zajal moja czesc tym samym powodujac problemy pozostalym.
  Nie chodzi juz nawet o nalezne mi pieniadze tylko w tej chwili o ochrone interesow pozostalych spadkobiercow.
  Myslalam o zrzeczeniu sie spadku np na rzecz siostry, ale gdzies mi wpadl artykul ze moze zostac to podwazone.
  Czy mam wiec jakiekolwiek wyjscie z tej sytuacji tak aby nie zrobic problemu pozostalym?

  • Jeżeli szybko znajdziecie kupca to komornik może nie zdąży zając Pani części i sprzedacie je. Tak jest bezpieczniej niż gdyby miał przejąc je Pani kuzyn, bo wtedy wierzyciel Pani może sądownie uzyskać unieważnienie zadysponowania Pani udziałem podnosząc, że kuzyn zapewne wiedział po co to pani robi, że ma Pani długi. Należy też jednak wiedzieć o tym, że uniemożliwienie egzekucji poprzez pozbycie się w taki sposób majątku jest przestępstwem. Czy jednak komuś będzie się chciało iść z tym do prokuratury i czy prokuratura zajmie się tym na powaznie, tego nie wiem.

Dodaj komentarz