Komornik Joanna Żółtańska-Czyleko, Wrocław. Opinie.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej Joanna Żółtańska-Czyleko, NIP 8942709091, siedziba kancelarii: ul. Mosiężna 35/1, 53-441 Wrocław, tel.: 71 720 70 71, e-mail: kontakt@komornikfabryczna.com.pl Zachęcamy Państwa do wystawiania opinii temu komornikowi i jego kancelarii.

Joanna Żółtańska-Czyleko została komornikiem w sierpniu 2017 roku a zatem minęły do czasu tworzenia niniejszej notatki dopiero cztery miesiące. Może dlatego jeszcze nie ma żadnych obwieszczeń licytacji na stronie internetowej, dajmy pani komornik więcej czasu.

Załóż nowe konto, uwolnij się od komornika: kliknij

4 Komentarze

 • Nasza Spółka raczkuje w tym temacie, a nie ukrywam, że trochę węszymy, czy i jak da się z tego wyżyć. Kupiliśmy wierzytelność zabezpieczoną hipotecznie, próbujemy mniej więcej oszacować co ew. z tej wierzytelności Spółce zostanie. O ile dział IV jest „luz” bo jesteśmy na pole position, o tyle zastanawiamy się jak zostaną potraktowane koszty zastępstwa procesowego dla pełnomocników wierzycieli wpisanych w dziale III – a jest ich 15 , i wierzytelności na kwotę może nawet kilka mln – mówimy o dziale III . Mamy hipoteke kaucyjna na 300 000 , nieruchomosc pewnie zostanie zlicytowana za ok 220 000
  Rozumiemy, że koszty zastepstwa adwokackiego w egzekucji łapią sie w koszty egzekucji 1025 na pierwszym miejscu.

  Pytanie teraz, czy jesli okaze sie ze wszytsikim pelnomocnikom trzeba zaplacic lacznie np 150 000 (15 w dziale III i niech by bylo po 10 000 dla prostego liczenia) to komornik najpeirw ich zaspokaja ? Czy w pierwszej kolejnosci zaspokojany jest pelnomocniik wierzyciela egzekwującego + hipoteka , i dopiero reszta ?

  • Koszty zastępstwa w egzekucji należą do kosztów egzekucyjnych i korzystają z pierwszeństwa w zaspokajaniu przed należnościami zabezpieczonymi hipotecznie. Jednakże koszty zastępstwa procesowego czyli zastępstwa w procesie o zapłatę przed sądem, nie korzystają z tego pierwszeństwa. Na Pana pytanie zatem należy odpowiedzieć twierdząco ale tylko co do kosztów zastępstwa egzekucyjnego a nie procesowego.

   • Dziekuje bardzo za informacje – Czy ma Pan link do aktualnych stawek za zastepstwo w egzekucji ? Widze, ze co chwile sie zmieniaja. Jak rozumiem, w pierwszej kolejnosci w planie podzialu beda wszystkie koszty zastepstwa w egzekucji ? Nawet jesli jakies postepowania zostaly umorzone? Dziwna to sytuacja dla mnie, jesli np w dziale III koszty zastepstwa w egzekucji beda w pierwszej kolejnosci przed hipoteka – rownie dobrze, moze byc tak, ze tych kosztów bedzie np na 100 000 to wówczas z egzekucji nikt nie ma korzysci poza komornikiem i pelnomocnikami. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale obawiam sie, ze tak.

    • Koszty zastępstwa egzekucyjnego to albo 50% (przy egzekucji z nieruchomości) albo 25% (przy innych sposobach egzekucji) kosztów zastępstwa w sądowym procesie o zapłatę które są tutaj: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1667/1 Jeżeli w jakiejś dawnej sprawie egzekucja została umorzona a koszty zastępstwa egzekucyjnego nie zostały zabezpieczone hipotecznie, to komornik nie będzie ich brał pod uwagę w planie podziału. W przypadku aktualnych wierzycieli egzekwujących to tak, koszty zastępstwa egzekucyjnego będą miały pierwszeństwo przed należnościami zabezpieczonymi hipotecznie.

Dodaj komentarz