Komornik Gabriela Morawiec, Wrocław. Opinie.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Wrocławiu dla Wrocławia-Krzyków Gabriela Morawiec, NIP 7712390975, adres kancelarii: ul. Gajowa 36/5, 50-519 Wrocław, tel.: 71 339 73 21, wroclaw.morawiec@komornikid.pl Zapraszamy do dodawania Państwa opinii o tej pani komornik i jej pracownikach.

Gabriela Morawiec została komornikiem w grudniu 2010 roku. Warto odnotować, że na swej firmowej stronie internetowej obwieszcza (w przeciwieństwie do mnóstwa niektórych innych komorników) swoje licytacje, w tym momencie jedna licytacja ruchomości i jedna nieruchomości.

2 Komentarze

  • Piszę do na Pana ponieważ jako młodszy człowiek w wieku 18-21 lat żyłem sobie z niewielką świadomością konsekwencji swoich czynów… Jeździłem bez karty miejskiej, nie pracowałem, byłem leniem, zaciągnąłem pożyczkę którą spłaciłem może w 70% a później „jakoś poszło” i wpadłem w długi, które oceniam na około 12 tysięcy złotych. Od ostatnich 4-5 lat dzięki pomocy mojego znajomego, który wystawia mi faktury z powodzeniem utrzymuje się z napraw sprzętu komputerowego oraz programowania stron www i mam spory problem… Mój problem polega na tym, że jedna firma bardzo chce zatrudnić mnie na etat i proponuje satysfakcjonujące mnie wynagrodzenie.
    Wszystko pięknie, ale… Nie mam zielonego pojęcia gdzie mam długi i suma sumarum na jaką kwotę. Nie wiem jakim cudem minęło już kilka lat a ja dalej się tym nie zająłem i dopiero w tej sytuacji w jakiej znajduje się obecnie mam bardzo pilną potrzebę spłacenia wszystkich zobowiązań. Mój problem polega na tym, że nie wiem gdzie one są, czy jest może jakiś centralny system komorniczy w którym mogę dowiedzieć się gdzie posiadam niespłacone długi, mandaty? Kolejna kwestia to przelewanie wynagrodzenia przez mojego obecnego pracodawcę, czy jeśli ostatni kontakt komornika miał miejsce kilka lat temu to nadal sprawdza on czy jestem gdzieś legalnie zatrudniony? Podejmę zatrudnienie w formie umowy o pracę na dwa lata za około dwa tygodnie i bardzo nie chcę aby mój pracodawca dowiedział się o tym, że posiadam egzekucję komorniczą. Minęło wiele czasu i mam już bardzo poukładane życie jeśli chodzi o finanse i pracę, nie chce psuć sobie reputacji za coś co robiłem kilka lat temu jako naiwny gówniarz…

    • Nie istnieje żaden rejestr obejmujący wszystkich dłużników. Na przykład w państwowym rejestrze Dłużników Niewypłacalnych umieszczane są osoby przeciwko którym umorzono bezskuteczne postępowanie egzekucyjne czyli komornicze. Jeżeli takiego postępowania nie było, to i nie figuruje taki dłużnik w RDN.

      Jak chodzi o komornika, to musiałby Pan dowiedzieć się, czy postępowanie egzekucyjne zostało umorzone. Prawdopodobnie tak (ale nie na pewno) jeżeli było bezskuteczne. Jeżeli został umorzone to komornik powinien panu przysłać postanowienie o umorzeniu. Jeżeli został umorzone to komornik po prostu już nie prowadzi tej sprawy i nie interesuje się Panem jako dłużnikiem. Ponowne wszczęcie egzekucji może nastąpić tylko na wniosek wierzyciela i dopiero wtedy komornik podejmie czynności sprawdzające gzie Pan pracuje i inne. Ani komornik ani wierzyciel w takiej sytuacji (skoro sprawa nie jest już prowadzona przez komornika) nie zostanie poinformowany, że został Pan zatrudniony.

Dodaj komentarz