Komornik Beata Ptak, Wrocław. Opinie.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu Beata Ptak, NIP 9151248406, adres kancelarii: ul. Grabiszyńska 163 pok. 121, 53-439 Wrocław, tel.: 71 307 30 30, e-mail: wroclaw.ptak@komornik.pl Zapraszamy do dodawania obiektywnych opinii o tym komorniku.

Pani Beata Ptak została komornikiem w październiku 2016 roku. Zapewne ma sporo spraw egzekucyjnych ale w chwili obecnej w dziale licytacje który ma na swej stronie www jest tylko informacja: „aktualnie brak licytacji” co dziwi zwłaszcza jak chodzi o ruchomości.

14 Komentarzy

 • Moje pytanie jest takie, czy można zawiesić postępowanie egzekucyjne ma 1 miesiac w tym przypadku grudnia. Jeśli tak to gdzie wysłać takie pismo do komornika czy do banku do działu windykacji .

  • Musi Pani o to zawnioskować do wierzyciela czyli do banku. Art. 820 Kodeksu postępowania cywilnego stanowi, że organ egzekucyjny zawiesza postępowanie na wniosek wierzyciela. Wierzyciel jednak nie musi przystać na taką prośbę dłużnika.

 • Pani komornik i jej świta to zgraja bez ludzkich uczuć. Nawet nie próbujcie dogadać się z nią, szkoda zdrowia.

  • Komornik nie ma prawa dogadywać się z dłużnikiem za plecami wierzyciela. Tylko z wierzycielem należy się dogadywać i wierzyciel może zażądać od komornika zaprzestania egzekucji z jakiegoś składnika majątku albo w ogóle. Pytanie jednak, czy wierzyciel zechce iść na ustępstwa dłużnikowi który latami uporczywie niepłacił mu należności aż musiało dojść do wydania wreszcie prawomocnego wyroku i wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

 • Witam , mam pytanie , czy komornik może zając konto w całości bez powiadomienia dłużnika? Zostawił syna bez środków do życia . dług wynosił 3700. Zajął najpierw w całości kwote z podatku 1112, potem 2200 robiąc mu debet na koncie , to były wszystkie jego pieniądze . Z wierzycielem nie może sie porozumieć . Jest to dług alimentacyjny .

  • Powiadomienie zapewne przyjdzie niebawem pocztą, komornik zajmuje konto elektronicznie – od razu. W przypadku należności alimentacyjnych może zająć wszystkie środki na koncie. To co można radzić synowi, to ewentualnie założyć teraz nowe konto – w innym banku. Skoro komornik dokonał właśnie sprawdzeń gdzie syn ma konto, to jest wysoce prawdopodobne że w ciągu np. pół roku nie będzie sprawdzał ponownie. Dobre konta osobiste (można założyć przez internet) są tutaj.

 • Dobrze , a jak wygląda sprawa , gdyby płacił prosto do wierzyciela ?Zaczął pracę niedawno dopiero , wczesniej nie pracował przez około 9 miesięcy . Cięzko mu podzwignąc płacenie alimentów w kwocie bieżącej 700 zł + koszty komornicze

  • Jeżeli w toku postępowania egzekucyjnego będzie płacił bezpośrednio wierzycielowi to komornik też będzie pobierał opłatę stosunkową ale niższą – 5%.

 • to prawo jest straszne. Matka dziecka zarabia 2500+700 alimenta + 500 + , a moj syn musi radzic sobie teraz. A przez 3 lata na nią łożył , czyli utrzymywał i dzięki niemu zrobiła szkołe , ona wcześniej nie pracowała . A teraz po trupach do celu

  • Syn może wystąpić do sądu o obniżenie wysokości alimentów, może coś ugra.

 • nie miał pracy dał mu sąd 700 zł alimentow , to czy moze coś ugrac ? Zarabia 2500 zł w tej chwili

Dodaj komentarz